Celostní poradenství pro zdravotní prevenci a výživu

Ve své poradenské praxi poskytuji nejen konzultace o stravování včetně zhodnocení aktuálního jídelníčku, pohybových aktivit a vlivu Vaší životní situace, ale také nejrůznější pohledy, terapie a metody vycházející z tzv. alternativních metod, psychosomatické medicíny a přirozených postupů šetrných k našemu tělu - ať už je to pohled na Vaše psychické naladění, doporučení co nejméně průmyslově zpracovaných potravin a vlastního vaření nebo principy tradiční čínské medicíny a výživy.

Kdo jsem:

Jsem žena a matka, kterou již před mateřstvím oslovil vědomý přístup k životu. Tedy, že psychika ovlivňuje naše tělo, stravování i celkové vnímání světa. Už dávno jsem přestala používat výživové poradenství jako pouhý "nástroj" k hubnutí. Věnuji se poradenství, jak vybrat správné a vhodné potraviny pro naši denní stravu. Vždy mě lákala práce s lidmi a ještě při studiu na gymnáziu jsem chtěla být lékařkou.

Nakonec jsem namísto medicíny vystudovala biochemii na potravinářské fakultě Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a časem si dodělala rekvalifikační kurz na výživu akreditovaný MŠMT. Od té doby studuji školu života a zajímám se o potraviny a výživu nejen v rámci celoživotního vzdělávání (E-univerzita). Spolupracuji s občanským sdružením Pacienti IBD, protože již více než 15 let mám diagnostikovanou ulcerozní kolitidu. Celý můj životní příběh naleznete zde.

Kromě výživy a předávání znalostí o potravinách (jak jim rozumět, jak číst a pochopit etikety) učím své klienty dbát na dobrý životní styl a péči o duši a psychiku.

Vzdělání: 

- biochemik se zaměřením na potravinářskou a mikrobiologickou technologii (VŠCHT, 2006)

- rekvalifikační kurz výživového poradenství s akreditací MŠMT (2009)

- celoživotní vzdělávání pro nutriční terapeuty s certifikací (E-univerzita)

Další aktivity:     

- vlastní blog nejen o výživě a potravinách

- přednášková činnost vč. technologie výroby potravin (výživa a zdravý životní styl; spolupráce s Clinic21 - prof. Mudr. J. Astl, Csc. a Eliška Astlová)

- členka výboru Pacienti IBD, z.s. (Crohnova choroba a ulcerozní kolitida) a výživové poradenství pro pacienty se střevními záněty, blog o střevních zánětech

- autorská činnost pro společnost Energy Group, a. s. (produktové dokumentace)

- Reiki a vědomý přístup k životu

- Mentální harmonizace

Ceník:

- osobní konzultace nebo poradenství po telefonu nebo Skype (celkový pohovor, základní doporučení, informace o vhodných potravinách, Mentální harmonizace, celostní poradenství) - 1000 Kč/hod